Savaitės planas 04.06-04.17

Velykos – išdažykim margutį visokiais dažais.

https://padlet.com/augutepugaciauskiene/fsq873j5qz8q

 

,,PELENĖS” GRUPĖS

TEMA: ,,IŠDAŽYKIM MARGUTĮ VISOKIAIS DAŽAIS”

Šios savaitės tema buvo ,,Išdažykim margutį visokiais dažais” tai tęsti Šv. Velykų šventimo tradicijas, papročius, papasakoti 2 – 3 sakiniais apie didžiausią pavasario šventę Velykas, įvardinti jos pagrindinius atributus, jų reikšmę.

Iš tėvelių atsiųstų laiškų, nuotraukų, filmuotos medžiagos, pokalbių, pastebėjimų, pasisakymų kaip gyvenate, jaučiatės ir kaip šventėte Šv. Velykas, kokios šventinės nuotaikos, aš supratau, kad dauguma tėvelių su vaikais aktyviai dalyvavo veiklose bei pokalbiuose. Džiaugiuosi, kad mano pasiūlytoje veikloje dalyvavo 19 grupės tėvelių bei jų vaikučių. Trumpai apie Šv. Velykų džiugias akimirkas bei atsiųstus vaikų kūrybinius darbelius, marginamus kiaušinius , jų daužymą bei ridenimą. Smagu klausytis išmoktus Z. Gaižauskaitės, V. Nemunėlio ,,Velykos atėjo”, ,,Palei kelią”, ,,Velykės” eilėraščius apie Velykas, vaikai stengėsi, deklamavo su intonacija, išraiška Kotryna, Arnas, Rachel ir kiti.

Tėvelių su vaikais pokalbių metu vaikai įgijo daugiau žinių apie Šv. Velykų tradicijas, papročius. Vaikai su tėveliais prisiminė kaip margina kiaušinius, kokios spalvos, ką reiškia kiekviena spalva, kaip švenčia Velykas su šeima. Namie su tėveliais dažė, margino kiaušinius Vanesa R., Danielė, Marius, Austėja, Kotryna, Armandas R., Ajus, Armandas B., Nedas, Kostas, Saulėja, Vanesa J.. Nedas parodė velykinį žaidimą ,,Margučių daužymas”, net parodė kurio kiaušinis buvo tvirčiausias. Populiariausias buvo vaikų velykinis žaidimas ,,Margučių ridenimas”. Smagiai rideno kiaušinius Vanesa R., Armandas B., Vanesa J. ir kiti vaikai.

Aktyviai vaikai dalyvavo skaičiavimo veikloje, kur slepiasi skaičiukai, skaičiavo Armandas R., Rachel, Kotryna, Marius, Kostas, Austėja, Armandas B., ir Gabija. Gabija ne tik skaičiavo, bet prisiminė geometrines figūras. Ajus atliko eksperimentą su kiaušiniais. Meninės veiklos metu vaikai aktyviai piešė, margino, spalvino kiaušinius, viščiukus Gabija, Danielė, Nedas, Marius, Armandas R., Domantas, Kotryna, Rachel, Armandas B., Vanesa J.. Dailės veiklos metu iš plastilino, modulino nulipdė gražius viščiukus: Nedas, Marius, Ajus ir Armandas R.; iškirpo iš popieriaus viščiuką Kotryna, o jos draugai, išsikirpo pasigamino kiškiukus Armandas R., Nedas, Ajus, Rachel  ir kiti.

Rašymo kalboje kopijavo raideles, rašė savo vardą Gabija, Kostas, Nedas, Rachel ir kiti. Noriai ugdosi kasdieniniam gyvenimui reikalingus įgūdžius: Kostas su broliu stengiasi tvarkingai valgyti prie stalo, padeda gaminti sausainius, Marius padeda mamai gaminti cepelinus, Gabija kepa keksiukus, Austėja su broliu gamina sausainius, minko tešlą. Kostas su tėveliais daug keliavo gamtoje, stebėjo gamtą, medžius, augalėlius, vabalėlius. Smagu matyti vaikų judrią veiklą, kaip vaikai sportuoja Domantas, Rachel, Saulėja, Danielė, Ajus, Marius ir Kostas. Kostas aktyviai dalyvauja ir muzikinėje veikloje.

Visi vaikai šaunuoliai ir darbštuoliai!!! Ačiū! Džiaugiuosi tėvų atsiųstomis nuotraukomis.

To Top