Vienas iš veiksmingų būdų – naudoti pagrindinius metodus savo fizinėms galimybėms patikrinti
Jei treniruojatės sporto salėje be trenerio, svarbu tinkamai įvertinti savo jėgas ir pažangą. Vienas iš veiksmingų būdų – naudoti pagrindinius metodus savo fiziniams gebėjimams patikrinti. Aaptiv interneto svetainėje pranešama, kad.
Nufilmuokite savo treniruotę
Trenerė Steph Wilberding pažymėjo, kad įrašyti treniruotę gali atrodyti nesąmonė. Tačiau kai matysite, kaip juda jūsų kūnas, geriau suprasite savo silpnąsias vietas ir galėsite pasitikrinti savo formą.
Jei jaučiate skausmą, sustokite
Nedidelis skausmas po treniruotės yra normalu. Tačiau jei jaučiate didelį diskomfortą, verta kuo greičiau sustoti.
Gali būti, kad ne tik gerokai viršijate savo dabartinį fizinio pasirengimo lygį, bet ir netinkamai naudojate energiją.
Nepriklausomai nuo pratimų rūšies – jogos, bokso ar bėgimo – nėra geresnio būdo savarankiškai pasitikrinti savo formą nei stebėti save veidrodyje.
Ištvermės testas (bėgimas)
Atlikite maksimalios ištvermės testą, pavyzdžiui, nubėgdami 1-2 kilometrus bėgimo takeliu dideliu greičiu. Laikas, kurį praleisite šiame ruože, padės įvertinti jūsų širdies ir kraujagyslių fizinio pasirengimo lygį.
Jėgos testas
Jei užsiimate jėgos treniruotėmis, pasitikrinkite, kiek kartų galite pakelti maksimalų svorį per vieną pakartojimą atliekant tokius pratimus kaip pritūpimai, atsispaudimai ant suoliuko ir įtūpstai. Tai padės jums nustatyti, kokia yra jūsų jėga.
Taip pat atlikdami keletą atsispaudimų (nuo 10 iki 30 pakartojimų) arba prisitraukimų (nuo 1 iki 5 pakartojimų) galėsite įvertinti savo viršutinės kūno dalies jėgą.
Kūno atsigavimas
Po intensyvios treniruotės patikrinkite, per kiek laiko organizmas atsigauna. Tai galima išmatuoti širdies ritmu, stebėkite, kaip greitai jis sumažėja po treniruotės.
Lankstumo testas
Norėdami įvertinti lankstumą, pabandykite paliesti kojų pirštus prie pėdų stovėdami tiesiai. Jei jums pavyksta tai padaryti, tai rodo gerą lankstumo lygį. Jei ne, reikia daugiau dėmesio skirti tempimui.